Dva muži prodávali „značkové hodinky“ před obchodním centrem

V pondělí se na území jihočeské metropole po krátké přestávce znovu objevili pochůzkoví prodejci.

Tentokrát se jednalo o dvojici mužů, prodávající „značkové hodinky“ na parkovišti obchodního centra v Českém Vrbném. Přivolaným strážníkům se podařilo oba muže zastihnout v akci. Za porušení tržního řádu je čeká pokuta až 100 tisíc korun a případně i omezující opatření.

foto:MP České Budějovice

V pondělí 17. ledna krátce před druhou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvojici mužů prodávajících „značkové hodinky“ na parkovišti hypermarketu v Českém Vrbném. Strážníci na místě zastihli oba muže odpovídající popisu oznamovatele. Ke strážníkům se připojila i hlídka Policie ČR, která potvrdila činnost prodejců téhož dne před jiným obchodním centrem. Muži ve věku 27 a 34 let se ani nesnažili zapírat. Strážníci je poučili o tom, že pochůzkový prodej je na území města České Budějovice nařízením města zakázán. Muži o zákazu pochůzkového prodeje údajně nevěděli. Přestupkem proti pořádku ve státní správě se bude dále zabývat správní orgán.   

 

Nařízení Statutárního města České Budějovice, kterým se vydává tržní řád č. 3/2019, ve znění pozdějších předpisů

Podomní prodej

  •  prodej zboží či poskytování služeb, popř. jejich zprostředkování, uskutečňované mimo provozovnu formou pochůzky (tj. bez prodejního zařízení anebo s použitím přenosného či neseného prodejního zařízení včetně tašek, zavazadel, závěsných pultů, konstrukcí, tyčí apod., popř. přímo z ruky), při níž je potenciální uživatel zboží či služeb bez předchozí objednávky prodejcem zboží či poskytovatelem služeb vyhledáván z okruhu osob mimo veřejně přístupná místa, zejména obcházením jednotlivých domů, bytů či jiným obdobným způsobem.

Pochůzkový prodej

  •  prodej zboží či poskytování služeb, popř. jejich zprostředkování, uskutečňované mimo provozovnu formou pochůzky (tj. bez prodejního zařízení anebo s použitím přenosného či neseného prodejního zařízení včetně tašek, zavazadel, závěsných pultů, konstrukcí, tyčí apod., popř. přímo z ruky), při níž je potenciální uživatel zboží či služeb bez předchozí objednávky prodejcem zboží či poskytovatelem služeb vyhledáván z okruhu osob na veřejně přístupných místech; není přitom rozhodné, zda ten, kdo prodej uskutečňuje, se přemísťuje nebo postává na místě.

Na celém území statutárního města České Budějovice se zakazuje

  1. podomní prodej,
  2. pochůzkový prodej, s výjimkou
    1. prodeje zboží či poskytování služeb pro účely veřejné sbírky ve smyslu zákona o veřejných sbírkách,
    2. prodeje tisku prostřednictvím kamelotů,
    3. prodeje uskutečňovaného ve sportovních zařízeních, otevřených koupalištích, plovárnách a bazénech k tomuto účelu určenému rozhodnutím, opatřením nebo jiným úkonem dle stavebního zákona,
  3. pojízdný prodej.

Výjimky ze zákazu uvádí čl. 1, odst. 3 – např. prodej zboží nebo poskytování služeb v rámci výstavní, kulturní, sportovní a jiné akce, prodej z automatu, prodej vstupenek, nebo vánoční prodej ryb, stromků, jmelí a chvojí v předvánoční době.

Za přestupek proti pořádku ve státní správě hrozí pachateli pokuta až do 100 tisíc korun a případně i omezující opatření.

 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x