Sochy z písku v Písku 2020

Sochy z písku v Písku už jsou téměř hotové  
Po dvou týdnech intenzivní práce sochařů budou v pátek 22. května dokončeny Sochy z písku v Písku 2020 s námětem „777 let města Písku“. Letošních pět třímetrových děl představí alegorickou formou současný Písek a jeho atributy jako město v pohybu či Jihočeské Atény.

foto: fb Písecko - Blatensko
foto: fb Písecko - Blatensko
foto: fb Písecko - Blatensko

Galerie pod širým nebem na náplavce řeky Otavy pod Kamenným mostem bude ca od 14 hodin přístupná veřejnosti. Z bezpečnostních důvodů je prozatím přístup k sochám možný s rouškami a s dodržováním rozestupů. Návštěvníky prosíme, aby se jako obvykle nedotýkali soch a také aby na místě nekrmili holuby. Pro zamezení shlukování doporučujeme náplavku procházet jednosměrně od mostu směrem k jejímu středu, kde se lze vrátit na promenádu v Čechově ulici a prohlédnout si tak čerstvě nainstalovanou venkovní výstavu „Písek a Písečané ve fotografii“.

Další tradiční akce, soutěž amatérských robotiků Robotem rovně i letos ozvláštní Palackého sady.

Hlavním tématem letošního Pískoviště je voda z různých úhlů pohledu – zajímá nás i sucho, tedy mokro versus sucho, voda versus písek. V dnešní době je toto téma připadá velmi důležité a je reflektováno nejen v programu i vizuální řeči celé akce, která je už od loňského roku modro žlutá, ale také maximální množství programu soustřeďuje v centru města, kolem řeky Otavy a to včetně obou břehů. V rámci dramaturgie bylo osloveno deset umělců či skupin, každý z nich má na starost jedno stanoviště, kde může v rámci celkové dramaturgie tvořit svobodně a spolupracovat s dalšími jednotlivci nebo skupinami. Stejně jako v loňském roce spolupracují pořadatelé s Tomášem Žižkou z DAMU jako s hlavním dramaturgem celé akce.

„Snažíme se směřovat k dramaturgické čistotě tak, aby vyvstávalo pouze jedno téma. Určitě letos opět zvolíme formu hry, která bude určena pro celou rodinu a na dané téma přinese zábavu, ale také různé otázky, informace a závěry pro dospělé i pro děti, témata k zamyšlení, jako je přebytek a nedostatek vody, způsob zacházení s vodou, voda jako nezbytnost k životu i pohled na řeku Otavu jako na inspirací. Chybět nebude ani množství divadelních a hudebních představení, výtvarných dílen, workshopů a instalací. V rámci festivalu budeme také otevírat letní výstavu Sladovny tentokrát s tématem létání.” upřesňuje Adam Langer, ředitel Sladovny, která už druhým rokem Pískoviště připravuje.

 

zdroj: fb Písecko-Blatensko, kudyznudy.cz

Sdílejte

2+

Napsat komentář

X