Bezpečně na elektrokole a elektrokoloběžce, kurzy jsou zdarma

České Budějovice – Tento projekt má za cíl zlepšit znalosti uživatelů elektrokol a elektrokoloběžek

Město se zapojilo do projektu Bezpečně na elektrokole a elektrokoloběžce. Jde o bezplatné kurzy bezpečné jízdy v areálu českobudějovického ÚAMK v ulici Karolíny Světlé, které organizuje Ústřední automotoklub České republiky z.s. za finanční pomoci Fondu zábrany škod. Letos se tu uskuteční minimálně 10 kurzů.

V krajské metropoli působí dvě společnosti provozující sdílené elektrokoloběžky. „Města zaplavují elektrokoloběžky a zvyšuje se i poptávka a prodej elektrokol. Možná si ale málo uvědomujeme a někdy dokonce podceňujeme jejich bezpečné ovládání. Jsou to rychlejší dopravní prostředky a tomu, bohužel, odpovídají i následné dopravní karamboly. Proto velmi vítáme nabídku zdokonalovacích kurzů, které jsou pro zájemce zdarma,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

foto: ÚAMK

Podle sdělení ÚAMK přišlo zatím asi 150 lidí. Velký zájem byl u středoškoláků. „Některé školy jsme přímo oslovili ještě před prázdninami, takže přišlo dost studentů. Jinak chodí spíše jednotlivci z řad veřejnosti a odbornou instruktáž zdarma si pochvalují. Kurzy jsou plánované do září, pokud bude třeba vyhovět zájmu veřejnosti a bude dobré počasí, není problém je prodloužit do října,“ dodává Zdeněk Růžička, vedoucí projektu z Ústředního automotoklubu ČR.

Všechny informace najdete zde: https://bit.ly/KurzyUAMK

zdroj: ÚAMK, město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x