Budějovice budou mít nový sběrný dvůr na letišti

Čtvrtý stabilní sběrný dvůr, který doplní ty stávající v Dolní a Plynárenské ulici a na Švábově Hrádku, bude umístěn v areálu letiště Planá u Českých Budějovic v blízkosti u jeho vjezdu.

Po mnohaletém úsilí se nám podařilo najít vhodné místo, které právě v jižní části našeho města chybí. Dobrá je i jeho dostupnost a únosná vzdálenost. Pozemek je ve vlastnictví Krajského školního hospodářství a s jeho vedením jsme jednali o možnosti uzavření smlouvy na pronájem pozemku v délce tří let a také o výši ročního nájemného, které bude hradit město,“ uvedl k novince náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že technické vybavení příslušnými nádobami a kontejnery včetně případných stavebních úprav pozemku by bylo financováno společností FCC.

foto: město České Budějovice

Samotný provoz dvora bude hrazen z městského rozpočtu. Jde nám o zlepšení možností i komfortu pro občany v oblasti odpadového hospodářství. Připomínám, že tato frekventovaná služba je pro místní zcela zdarma,“ dodává náměstek Ivo Moravec.  Nový sběrný dvůr začne sloužit svému účelu v roce 2022.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x