Celostátní výzva Pěšky do školy

Tradiční podzimní celostátní výzva Pěšky do školy s podtitulem „Budeš se mnou chodit?“ se letos uskuteční již pošesté, a to v rámci Evropského týdne mobility. Hlavním smyslem je motivovat děti k zdravému pohybu na čerstvému vzduchu, aby do školy chodily pěšky, na kole či koloběžce, případně veřejnou dopravou.

foto: peskymestem.cz
foto: peskymestem.cz
foto: peskymestem.cz

Počet zapojených škol rok od roku stoupá, letos je jich přihlášeno více než 250, mezi nimi i 6 českobudějovických. Konkrétně ZŠ Dukelská, ZŠ Bezdrevská, ZŠ a MŠ Vl. Rady, ZŠ a MŠ L. Kuby, ZŠ Pohůrecká a ZŠ Matice školské.

Podle průzkumů trpí každé čtvrté dítě ve školním věku nadváhou, obezitou dokonce každé sedmé a zhruba každé čtvrté rodiče do školy vozí autem. „Chůze do školy je skvělou příležitostí, jak strávit čas se svými dětmi ruku v ruce nebo si jen tak popovídat s kamarády. Tohle jsou ty chvíle, na které si občas každý z nás vzpomene a je rád, že měl tu možnost je prožít,“ říká náměstek primátora Tomáš Chovanec.

Do výzvy se mohly hlásit nejen celé školy, ale i jednotlivé třídy nebo jen parta spolužáků či kamarádů. Do letošního ročníku se zapojí v rámci celé republiky na 70 000 dětí, které místo „rodičovského taxi“ dají přednost chůzi, popřípadě částečně využijí veřejnou dopravu.

Více informací na Pěšky do školy – Pěšky městem (peskymestem.cz)

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x