Českobudějovický advent bude mít nově stánky z Jílovic

Českobudějovický advent 2023 začíná v pátek 18. listopadu a potrvá do 6. ledna 2024.

Obyvatelé i návštěvníci krajské metropole se mohou těšit na zcela nové adventní městečko, v jehož středu bude opět dominovat unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny.

 

foto: Art4promotion
foto: Art4promotion
foto: Art4promotion
Oblíbené kluziště letos obklopí nové vánoční stánky různých typů. Ty byly navrženy na míru pro adventní trh a vyrobeny přímo v jižních Čechách ve společnosti Nema. Ta se v letošním roce stala Firmou roku Jihočeského kraje.
 
“Nové stánky budou kompletně jihočeské. Dodavatelská firma je u celého procesu od vytěžení dřeva v Novohradských horách, přes jeho zpracování, až po montáž.” uvádí autor konceptu adventního městečka Rudolf Střítecký z pořádající agentury Art4promotion.
“Českobudějovický advent oblékáme do nového hávu. Navazujeme na původní koncepci, ale přicházíme s celou řadou inovací a také se zcela novými typy stánků,” doplňuje Rudolf Střítecký.
Dle jeho slov se lidé mohou těšit na kombinaci medové a tmavě zelené barvy a bohaté zdobení.
 
Návštěvníci se tak mohou těšit na koncept adventního městečka s krásným ledovým kluzištěm v jeho středu, vyhlídkovou věž se zastřešenou rozhlednou, bohatý kulturní program, který bude probíhat denně na vánočně vyzdobeném pódiu, u kterého nebude chybět stylový altán Zvonička se zastřešenou diváckou zónou a oblíbenou punčovnou U Zvoničky. Pro děti budou zajištěny tvůrčí dílny s regionálními řemeslníky.
 
Vzpomínkovou fotku si budou moct návštěvníci pořídit ve vánočním foto pointu. Nebudou chybět dobové ručně vyráběné panenky v životní velikosti, které dotvoří prostor mezi kašnou a kluzištěm.
Českobudějovický advent chystá mnoho novinek, které budou zárukou, že atmosféra Českobudějovického adventu bude zase o něco krásnější.
 
Projet se na bruslích na dotek Samsona bude možné i při letošním adventu a kdo si nevezme brusle, nemusí se bát, stylový dřevěný altán  Zvonička umožní jak bruslařům, tak i těm bez bruslí, setkat se pod jednou střechou a společně sledovat program na pódiu. Zahřát se zde mohou výbornými domácími punči různých vůní a chutí.
 
Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zástupci těchto organizací mohou využít zdarma možnosti nabídnout své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc.

 

Ledové kluziště kolem Samsonovy kašny   24.11.2023 – 6.11.2024, denně od 10:00 do 21:00hod

Vánoční vyhlídkové kolo   18.11.2023 – 6.1.2024 denně od 10:00 do 21:00hod

Dětský kolotoč   18.11.2023 – 6.1.2024 denně od 10:00 do 20:00hod

Ježíškova dílna   1.12. – 23.12.2023, všední den od 14:00 – 18:00, so, ne od 10:00 do 18:00

Vánoční hvězda   28.11. – 21.12.2023, talentová soutěž pro českobudějovické základní, střední i mateřské školy

Máte doma šikovného školáka či školačku?
Domluvte se s jejich učitelem, zda už jsou přihlášeni do nové soutěže Vánoční hvězda ⭐️ .
 

zdroj: Art4promotion

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x