Do dvou let budou mít Budějovice nejhezčí nádraží v republice

Vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček dnes v rámci kontrolního dne navštívil rekonstruovanou výpravní budovu českobudějovického nádraží. Spolu s náměstkem primátora pro dopravu Viktorem Lavičkou a dalšími hosty se seznámili se stavem prací a také s informacemi o pokračování stavby železničního koridoru jako důležitého dopravního napojení krajského města.

“Letos probíhají opravy celkem deseti nádraží v Jihočeském kraji, přičemž po dokončení se budou Budějovice pyšnit jednou z nejhezčích nádražních budov v republice. Náklady na tuto rekonstrukci činí přibližně 700 milionů korun. Výstavba IV. železničního koridoru zrychlí dopravu vlakem z Prahy do Budějovic a měla by trvat hodinu čtyřicet minut,” uvedl na setkání s novináři vicepremiér Karel Havlíček. 

V budově nově vzniknou nádherné prostory s novou obchodní pasáží, službami, výtahy. Cestující budou moci využít jak boční vchod směřující do Lannovy třídy, tak i čelní hlavní vchod přímo do velké haly,” vysvětluje náměstek Viktor Lavička.

Současně však probíhají i projekční práce na další etapě, která by měla řešit podchod pod kolejištěm směrem do Suchého Vrbného zahrnující nejen další obchodní prostory, ale zejména spojení s novým parkovacím domem. Ten by měla správa zbudovat naproti stávajícímu sběrnému dvoru,” doplňuje záměr Správy železnic Viktor Lavička  a dodává, že na projektu se intenzivně podílí i město České Budějovice.

Co se týká dosavadního postupu, tak v lednu byla zatím dokončena fasáda severní věže nádraží, nyní probíhá rekonstrukce interiéru této části objektu.

zdroj,foto: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x