Dopravní nehoda na přejezdu v Hrdějovicích

České Budějovice – Mladá žena uvolnila brzdu osobního vozidla s automatickou převodovkou. 

Včera večer, po půl deváté, byli českobudějovičtí dopravní policisté vysláni ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou na železničním přejezdu mezi českobudějovickou městskou částí Nemanice a obcí Hrdějovice. Po příjezdu na místo a vlastním šetření zjistili, že 20letá řidička osobního vozidla tovární značky Audi Q7 s přívěsem na koně tovární značky Cheval Liberte, jela od Hrdějovic, po ulici Nemanická směrem do Nemanic, ulice Jubilejní.

Před přejezdem zastavila na signál střídavého intervalu červené barvy, upozorňující na příjezd vlakové soupravy. Když rychlíková souprava přes uvedené křížení silnice s železniční tratí projížděla, mladá žena lehce uvolnila brzdový pedál a vzhledem k tomu, že její vozidlo bylo opatřeno automatickou převodovkou, došlo k rozjezdu a nárazu do vlaku. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno a pak couvala zpět pod přejezd.

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR

Strojvůdce vlakové soupravy nemohl nárazu do vagonů zaznamenat a proto na radiovýzvu zastavil až v železniční stanici Chotýčany.

Dívka se při nehodě lehce zranila, kdy byla následně převezena vozidlem Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje do nemocnice. Předběžně vyčíslená škoda byla na vozidle s přívěsem stanovena na 500 000 korun a vlakové soupravě 80 000 korun. Ve vlaku cestovalo cca 200 cestujících, kdy nikdo neutrpěl zranění ani hmotnou škodu.

 

Všem řidičům připomínáme na obezřetnost při přejíždění železničních přejezdů. I když máte volnou jízdu, kdy svítí přerušované světlo bílé barvy a nemáte náležitý rozhled na obě strany, vždy zpomalte nebo zastavte!

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x