Dopravní omezení v centru města se od prvního března ruší

Krajský soud v Českých Budějovicích zrušil ke dni 28. 2. 2023 opatření obecné povahy o stanovení místní úpravy provozu v centru Českých Budějovic.

Projekt bývalého vedení města, který si kladl za cíl zklidnění dopravy v centru města, byl soudem zrušen pro jeho nepřezkoumatelnost a nesrozumitelnost. 

foto: město České Budějovice

Současnému vedení města proto teď nezbývá, než reagovat na tento rozsudek tím, že vše vrátí do původního stavu. Tedy nastavit systém jednosměrek i parkování tak, jak fungoval před datem 22. 6. 2022, kdy změny v dopravě nastavené minulou radniční koalicí nastaly.

„Navrácení těchto změn před uvedené datum by vedlo k parkovacímu chaosu v centru města, což vedení radnice samozřejmě odmítá. Soud ve svém právním hodnocení stanovil lhůtu 28. 2. 2023 z toho důvodu, aby poskytl městu dostatek prostoru na úpravu řešení. Právě touto úpravou je námi navrhovaná přechodná úprava provozu, která bude platná od 1. 3. 2023 po dobu jednoho roku. Přechodná úprava provozu postihuje právě režim parkování tak, abychom uchránili řidiče od dalších změn, které by jinak nastaly. Touto přechodnou úpravou provozu zachováme stávající režim parkování, včetně časů, oprávnění a poplatků,“ vysvětluje kroky současného vedení města náměstek primátorky pro oblast dopravy Lubomír Bureš.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x