Fanoušci Dynama se složili na pokutu od Českých drah

Na 12. únor letošního roku nebude českobudějovické Dynamo vzpomínat v dobrém. Prohrálo v Plzni, při cestě vlakem na zápas do Plzně navíc jeho fanoušci poničili vlak a způsobili škodu Českým drahám. Ty jim následně vyměřily vysokou pokutu, kterou byli dynamáci nuceni zaplatit. A přesně to udělali. Na celkem 97 282 Kč se fandové společně složili.

foto: Dynamo ČB

Během druhého únorového víkendu o nich všichni mluvili v negativním duchu. Fanoušci Dynama během cesty na zápas do Plzně poničili světlicí vlak Českých drah a znemožnili stroji dojet do cílové stanice. Následoval transport policejními složkami zpět do Českých Budějovic, výslechy, pak čekání na vyměření pokuty. To nakonec přišlo a mělo vysokou číslovku. Celkem museli fanoušci zaplatit za způsobené škody 97 282 Kč. A tak se také stalo.

Fandové Dynama se rozhodli postavit k problému čelem. Na vysokou pokutu se společně složili a celou částku Českým drahám uhradili. „Doufám, že jsme to vzali za dobrý konec. Ti jedinci, kteří to udělali, si hned uvědomili, že udělali něco špatně. Hned jsme to začali řešit. Domluvili jsme se, že na to vybereme peníze a domluvíme se s Českými drahami, než to půjde k soudu. České dráhy nám vyhověly, poslaly dlužnou částku a tu jsme do termínu, který chtěli, poslali. Odpověděli, že je vše uhrazené a nebudou nic dávat k soudu,“ komentuje Jan Budinský, šéf fanouškovské skupiny Ultras Budweis.

 

Jak vše probíhalo? Budinský celou situaci popisuje. „Sešli jsme se jako vždycky na nádraží, potkali jsme se s policií a těm jsem řekl, že jedeme do Plzně. Oni odpověděli, že ano a jeli s námi. Domluvili jsme se s hlavním policistou, že si vezmeme jeden zadní vagon. Všechno to bylo v pohodě,“ začal šéf fanoušků Dynama. Jenomže pak se vše zkomplikovalo. „Někdo od nás z rozmaru nebo nedočkavosti odpálil světlici. A začaly se dít věci. Slyšet jsem, že se říkalo, že jsme zapálili vlak a lidé se tam nadýchali kouře. To ale pravda být nemůže, ve vagonu jsme byli jen my. Hned zastavili vlak, vystoupili jsme ven a čekali na další jednotku. Dali nám všem pouta a počkali jsme na vlak, který jel do Budějovic. Tam jsme všichni v poutech nasedli, dojeli jsme do Budějovic a tam si nás převzala další skupina. Ta nás rozvozila na stanice a tam jsme vypovídali,“ přibližuje Budinský.

Následoval výslech, pak propuštění a hledání společného řešení. Tu, jak už bylo řečeno, našli fanoušci ve spojení se s Českými drahami a zaplacení částky, která odpovídala rozsahu poškození vlaku. „To jsme chtěli rovnou. Vím, že tu ostudu už nevyžehlíme, ale alespoň něco. Rovnou jsme si to mezi sebou vyříkali a víme, že už se to nesmí nikdy stát. Je vidět, že u nás morálka alespoň nějak funguje,“ těší Budinského. Na zaplacení dlužné částky se skládalo zhruba 20 fanoušků a peníze získala skupinka také z fondu na choreo, ve kterém střádá peníze během celé sezony.

Co bude dál? Podpora Dynama na prvním místě. „Pořád budeme chodit a podporovat Dynamo. Zaplacením také chceme docílit toho, aby na nás nebylo uvalené jen černé světlo. Není moc jednoduché nalákat lidi do kotle, když vidí jen problémy. Ale nejsme zvěř, jak nás popisovala média. Jsme normální, chodíme do práce. (smích) Posledních pár zápasů bylo bezproblémových,“ říká šéf Ultras Budweis s tím, že všichni v kotli Dynama doufají a věří, že už se nic podobného „plzeňskému incidentu“ nebude opakovat.

 
 

zdroj: Dynamo ČB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x