Jihočeské divadlo zahraje 17.11 ze střechy radnice

Jihočeské divadlo připravilo už pátý ročník akce k připomenutí událostí 17. listopadu 1989 a také roku 1939, kdy byly nacisty uzavřeny české vysoké školy a oslaví letošní rok trochu jinak.

Vládní opatření nám nedovolují tradiční průvod a oslavy, a tak ve spolupráci s Milion chvilek pro demokracii – ČB, Paměť národa Jihočeský kraj a některými divadly v ČR Rozsvítíme demokracii státní hymnou!

foto: Jihočeské divadlo

 

V úterý 17. 11. 2020 přesně v 17.11 otevřete svá okna, nebo se zastavte na ulici a zaposlouchejte se do státní hymny, kterou budou hrát ze střechy radnice v Českých Budějovicích.

Neporuší tak žádná opatření, ale důstojnou formou Den boje za svobodu a demokracii společně můžete oslavit.

Před budovou radnice bude rozsvícen ze svíček nápis DEMOKRACIE. I vy můžete kdykoliv během večera přijít a rozsvítit své světlo, jen moc prosíme o dodržování aktuálně platných nařízení.

Společně se k akci přidají i Západočeské divadlo v Chebu, Národní divadlo Brno, Divadlo Na zábradlí, Moravské divadlo Olomouc, Městské divadlo Brno, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Dejvické divadlo, Východočeské divadlo Pardubice a Janáčkova filharmonie Ostrava spolu s Ostrava!!! a díky nim tak zazní hymna i v jiných místech v České republice.

 

zdroj: Jihočeské divadlo

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x