Jihočeský kraj chce zajistit fungování úzkokolejky

Úzkokolejka je fenomén, o jehož zachování musíme bojovat. Takový je názor Jihočeského kraje, který si je velmi dobře vědom historického významu technického unikátu, jež brázdí Jindřichohradecko už od konce 19. století.

Je vyhledávanou atrakcí nejen pro turisty, ale hlavně pro místní, kteří si život bez charakteristického houkání parního vláčku už nedokážou představit. 

foto: Jihočeský kraj

„Situace na úzkokolejce nás velmi trápí. Tím víc, že do ní jako kraj nemůžeme příliš zasahovat, protože je ve vlastnictví soukromého subjektu. Ten se navíc dlouhodobě potýká s problémy, které vyústily do situace, kdy nemá k provozování úzkokolejky potřebné licence,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák. Zároveň ujistil, že v rámci svých omezených možností hledá kraj cesty, jak provoz úzkokolejky zabezpečit alespoň v letních měsících. „Dne 7. února jsme se sešli s potencionálním provozovatelem jindřichohradecké úzkokolejky, firmou Gepard Express, která nás ubezpečila, že dělá všechno proto, aby splnila všechny legislativní podmínky pro provozování dráhy,“ dodal Krák s tím, že pokud se firmě podaří získat všechna potřebná povolení, udělá Jihočeský kraj všechno pro to, aby pomohl v letní sezoně provoz úzkokolejky znovu obnovit.  

Složitá situace, za kterou však není Jihočeský kraj v žádném případě odpovědný, se běžných cestujících samozřejmě nedotýká. Dopravní obslužnost celé oblasti byla, je a bude zajištěna. Vlakovou nebo autobusovou dopravou,“ ubezpečil náměstek Krák na závěr. 

 

zdroj: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x