Jihočeský kraj znovu otevře očkovací centrum na českobudějovickém výstavišti

V příštím týdnu Jihočeský kraj opět otevře velké OČKO v pavilonu T1 na Výstavišti České Budějovice. Stavba vysokokapacitního očkovacího centra začíná ve čtvrtek 11. listopadu, s očkováním se začne na konci příštího týdne. 

Potvrdil to hejtman Jihočeského krajem Martin Kuba s tím, že přesné datum veřejnosti včas sdělí.  

„V téhle situaci, chceme maximálně usnadnit a zrychlit přístup Jihočechů ať už ke třetím posilovacím dávkám nebo k prvnímu očkování, o které narůstá zájem. Ten bude s velkou pravděpodobností pokračovat. V této chvíli je tak vysoký, že ordinace praktických lékařů i ambulance naší budějovické nemocnice nestačí tuto kapacitu v okrese České Budějovice pokrýt tak rychle, a komfortně, jak občané potřebují,“ uvedl hejtman Kuba. 

Hejtman dále dodal, že se v zájmu co nejrychlejšího očkování Jihočechů domluvil s českobudějovickým výstavištěm a Nemocnicí České Budějovice, a.s., na opětovném spuštění vysokokapacitního očkovacího centra. OČKO bude na stejném místě, tedy na Výstavišti v Českých Budějovicích v pavilonu T1. Jsou zde odpovídající prostory i možnost parkování.

Zároveň bude ve stejný termín spuštěna Informační linka Jihočeského kraje pro očkování, která bude nápomocna těm zájemcům, kteří potřebují pomoc nebo informace k očkování. Její provoz bude v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na čísle 702 288 081.

zdroj: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x