Jiný Svět. Vernisáž k prodejní výstavě na podporu autistického chlapce

Prodejní výstava Jiný Svět, která startuje již tuto sobotu 6.ledna od 17:00 vernisáží, kde se dozvíme, co je delfinoterapie, co obnáší, jak funguje a vystoupí také další hosté se zajímavými tématy.

Celý výtěžek z prodeje půjde podporu autistického chlapce Jovánka, aby mohl absolvovat další delfinoterapii.

Autorkou výstavy je maminka, Zuzana Gasčarova, která se věnuje tvorbě motivačních obrazů tvořené akvarelem nebo digitálně. Chce tak podpořit svého syna, aby se zrealizovala další delfinoterapie pro Jovánka, která mu pomáhá v oblastech verbální komunikace a sociální interakce. 

Jovánek je veselý kluk, který rád cestuje a objevuje. Trpí autismem se středně těžkou mentální retardací. Delfinoterapie mu ohromně pomáhají. Je to úchvatná, ale finančně náročná záležitost.

Co k delfinoterapii říká maminka: “Je to jedna z druhů zooterapií. Obecně je známo, že každé zvíře působí na nějakou oblast. Psi na psychiku, kočky na krevní tlak,… Delfíni jsou úžasní v tom, že působí na všechny oblasti a dokáží tak urychlit opožděný vývoj dítěte o několik dopředu. Nicméně aby měla delfinoterapie opravdu takový efekt, je důležité, aby jí nějaké činnosti předcházely a další na ní navazovaly. Takhle ale fungují všechny terapie. Jovánkovi tento proces ohromně pomohl v komunikaci, kdy se snaží alespoň opakovat pár základních slov. Oční kontakt už navazuje bez problémů. Vydrží dokončit i složitější úkoly a se zájmem, to je hrozně důležité. Je zvědavý o dění kolem něj, všemu rozumí a proto nemám, a to platí obecně, ráda, když se o těchto dětech mluví jako o nich bez nich, ač jsou tomu rozhovoru přítomni. Protože dítě, které všemu rozumí, i když se neumí nějak více verbálně projevit, to všechno nasává a zpracovává a nedělá to dobře. Každopádně leč mnoho lidí o této metodě delfinoterapie pochybuje, nás přesvědčila, že funguje. Opravdu jsou vždy první změny k lepšímu vidět už na místě při delfinoterapiích. A je úžasné vidět, jak se vám dítě mění k lepšímu před očima. Navíc jako rodič mám možnost vždy jednu delfinoterapii absolvovat s ním a můžu jen říct, že to je neskutečný zážitek, ale to jsou detaily, o kterých bych ráda přednesla na vernisáži. Všichni jste zváni.”

Může to znít jako zábava, ale delfinoterapie je přitom náročná jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Pro Jovánka to bude letos již třetí delfinoterapie. V březnu oslaví 9.narozeniny a než přijde puberta, do které se vyvíjí mozek, tak je čas pracovat na lepší kvalitě života pro Jovánka.

Pojďme je podpořit společně!

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x