Jubilejní dvacátý ročník Budějovického Majáles je za rohem!

Multižánrový festival Budějovický Majáles se již po dvacáté vrací do ulic Českých Budějovic v posledním květnovém týdnu. Oslava jara a studentského mládí započne již tuto neděli 21. května a vyvrcholí v pátek 26. května tradičním open airem.

Jako každý rok nabídne Budějovický Majáles velmi bohatý program pro všechny věkové kategorie a bude připraveno více než osmdesát bodů programu. Budějovický Majáles, jakožto multižánrový festival, nabídne divadla, filmy, módu, výstavy, přednášky nebo královské úkoly, dominantou ale bude tento rok hudba. Během týdne přibude stage Českého rozhlasu Rádia Wave, kde vystoupí umělci vybraní právě tímto rádiem. Představí se tam například kapela Viah nebo zpěvačka Marjari. Na velkém pátečním open airu vystoupí alternativní a popoví Bert & Friends, diskžokej věnující se elektronické hudbě Ventolin nebo mnohožánrová kapela Whyowhy a mnoho dalších. Diváci se mohou těšit například na oblíbené autokino (letos s filmy Amélie z Montmartru a Spalovač mrtvol), školu čepování od Budějovického Budvaru nebo na divadelní performance Ufftenživot: This Is Not a Love Song.

Během šestidenního festivalu se uskuteční i každoroční královská soutěž. Budějovické střední školy si zvolili svého krále či královnu a již od začátku května sbírají body pro svou školu. Králové a královna, kteří se umístí na prvních třech příčkách, se v pátek po průvodu všech škol utkají v záverečné disciplíně na Sokolském ostrově. Nejlepší z nich se stane králem/královnou celého Majálesu.

Celý program je k nalezení na sociálních sítích Budějovického Majálesu či na webových stránkách. Festival je organizován zejména středoškolskými studenty, kteří na jeho přípravě usilovně pracují deset měsíců bez jakéhokoliv nároku na honorář. Vzhledem ke snaze zachování si nekomerční povahy festivalu jsou veškeré body programu zdarma. Fanoušci tohoto festivalu tak mohou přispět na jeho samotnou realizaci skrze veřejnou sbírkou na platformě Donio nebo zakoupením majálesového merche.

Nenechte si ujít týden plný kultury, vemte rodinu a kamarády a přijďte si s námi užít dvacátý ročník Budějovického Majálesu.

 

za organizační tým BM Lucie Procházková

 

 

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x