Koncem týdne se uzavře Plavská ulice

Rekonstrukce ulice Plavská a včetně ulice L. M. Pařízka pokračuje už od čtvrtka 1. července 2021. 

„Jde o akci Jihočeského kraje, který vlastní a spravuje silniční těleso této krajské komunikace, a města, kterému patří přilehlá parkoviště, chodníky, veřejné osvětlení, podzemní vodohospodářské sítě a světelná signalizace na křižovatce s Lidickou třídou. Předmětem rekonstrukce budou všechny tyto stavební objekty.

foto: město České Budějovice

Místní občané už byli o dopravních omezeních informováni prostřednictvím letáčků. Dovoluji si požádat všechny o trpělivost a pochopení. Práce budou zahájeny v ulici L. M. Pařízka mezi Lidickou a vjezdem do ulice Roudenská u Jižní zastávky a dále na části ulice Plavská, a to od vjezdu do areálu Policie České republiky po křižovatku s ulicí Jaselská,“ říká k průběhu náměstek primátora Petr Holický a dále upřesňuje, že po dobu výstavby bude vždy zajištěn přístup do obytných domů, a to po stávajících či provizorních chodnících. „Po celou dobu výstavby bude také zajištěn průjezd do Roudenské ulice, kde je komplex bytových domů, a to z ulice L. M. Pařízka kolem výměníku, či z ulice Plavská. Vedení dopravy bude vždy vyznačeno dopravními značkami. Případný zásah integrovaného záchranného systému bude samozřejmě umožněn po celou dobu rekonstrukce, která potrvá až do konce letošního roku,“ dodává náměstek Petr Holický.

Úplně uzavřena zůstane z důvodu rekonstrukce silnice č. III/15529 L. M. Pařízka a Plavská od 1. 7. do 24. 12. 2021.

Předpokládaný termín realizace jednotlivých etap:

1. etapa (Jaselská – odbočka k bytovým domům Plavská a k mostu přes Malši) + 3. etapa (Roudenská – Lidická): 1. 7. 2021 – 10. 10. 2021

2. etapa (odbočka k bytovým domům Plavská – Roudenská): 11. 10. 2021 – 24. 12. 2021

Objízdná trasa pro vozidla do 6t a BUS povede ulicemi V. Nováka – J. Buděšínského a v opačném směru ulicemi J. K. Chmelenského – K. Lávičky – J. Buděšínského – V. Nováka

Objízdná trasa pro vozidla nad 6t povede obousměrně po silnici I/3 (ČB, Planá) – II/155 (Římov, Komařice, Strážkovice) – II/156 (Nová Ves, Nedabyle, ČB)

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x