Kradené kolo zmizelo před 20 lety, našlo se v Českých Budějovicích

Podezření z krádeže jízdního kola v Plzeňské ulici neušlo v pátek večer náhodným svědkům. Ti se snažili podezřelého pozdržet a mezitím na místo přivolali hlídku městské policie. Strážníci devětapadesátiletého muže i s jízdním kolem zastihli nedaleko. Případ měl však neočekávané rozuzlení. Případem se budou dále zabývat policisté.

foto: MP České Budějovice

V pátek 10. března v půl osmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o údajné krádeži jízdního kola v Plzeňské ulici. Svědky události přimělo přivolat strážníky podezřelé jednání muže, který „lomcoval“ s jízdním kolem připoutaným ke sloupu a snažil se ho násilím uvolnit. Strážníci podezřelého odpovídajícího popisu svědků dostihli v Průběžné ulici.

Muž vedoucí pánské jízdní kolo zn. Merida měl při chůzi zjevné potíže s rovnováhou. Nebylo divu. Později u něj totiž strážníci provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem více než  2 ‰. Na dotaz strážníků k původu jízdního kola muž uvedl, že jej koupil před několika měsíci. Kde a od koho se však strážníci nedozvěděli. Jak se však ukázalo, toho večera ke krádeži nedošlo.

Muž měl ke kolu vlastní zámek i klíč. K zajímavému rozuzlení však strážníci dospěli o několik minut později. Prostřednictvím centrálního operačního střediska totiž zjistili, že jízdní kolo bylo odcizeno téměř před dvaceti lety v Českém Krumlově. Celý případ si k dalšímu šetření převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x