Kriminalisté hledají muže podezřelého ze znásilnění. Ženu odvedl pod záminkou, že jí ukáže cestu.

Českobudějovičtí kriminalisté hledají mladíka, kterého podezřívají ze znásilnění ženy u Hluboké nad Vltavou. Zveřejnili jeho podobiznu. A prosí veřejnost při pátrání o pomoc.

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR

Mladík měl v sobotu mezi 11.05 a 12.15 na cyklostezce z Bavorovic k Hluboké nad Vltavou oslovit mladou ženu, která byla na procházce.

„Pachatel pod záminkou, že ženě ukáže lepší trasu – směřovala na Karlův Hrádek, ji odvedl na louku, která se nachází mezi cyklostezkou vedoucí na Hlubokou a levým břehem řeky, kde ji přibližně 200 metrů od sportovně-relaxačního centra znásilnil,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Kriminalisté proto sestavili podobiznu podezřelého. Muž ve věku 20 až 30 let je 175 až 180 cm vysoký. Má tmavě hnědé, krátké vlasy. A hovoří česky.

„Na sobě měl v době spáchání skutku oblečené zelené triko s krátkým rukávem s motivem palmy, sportovní kraťasy modré barvy bez kapes s hnědým páskem a kovovou přezkou. Na nohou měl obuty sportovní zavazovací hnědé boty,“ doplnila policejní mluvčí.

Pokud lidé muže poznají nebo si všimli někoho takového v blízkosti místa činu, mohou zavolat na tísňovou linku 158.

„Není vyloučeno, že se bude muž snažit znovu oslovit i jiné ženy, proto kriminalisté nabádají k opatrnosti. Vyhýbejte se kontaktu s cizími lidmi, nechoďte s nimi na opuštěná místa,“ varovala Schwarzová.

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x