Letní kulturní akce končí, lidem se líbí v Háječku

Prázdniny v Českých Budějovicích už mnoho let provázejí kulturní akce plné hudebních koncertů, pohádek pro děti a dalšího umění. 

Ať už je to městem pořádaný a hojně navštěvovaný festival Múzy na vodě na slepém rameni Malše, Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. či pohádky a folkové koncerty na radničním nádvoří, Oživení levého břehu Vltavy s programem v parku 4Dvory nebo koncerty na pláži u řeky. Od června do září jsou tu k vidění desítky děl v rámci výstavy Umění ve městě. Tisíce diváků také přivítalo Letní kino Háječek, které provozuje zapsaný místní spolek Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců. Kromě promítání nových i starších filmových trháků obohacuje představení také doprovodným programem. Celkem letos město pořádalo 350 akcí, o devadesát více než v roce 2019, zejména díky filmovým představením letního kina. Program všech akcí letos nově našlo také šest informačních panelů umístěných na frekventovaných místech v centru města, dále byly zveřejněny na webu a sociálních sítích města.

Náměstek primátora pro kulturu Juraj Thoma shrnul letošní sezónu takto:

Koncem srpna jsme uspořádali na městském Facebooku anketu. Lidé nám posílali své názory a zkušenosti s kulturními akcemi, které letos navštívili. Ze všech zaslaných odpovědí jsme pak 26. 8. losovali dva výherce voucherů na let balónem. Lidé nám poslali samé pozitivní ohlasy, chválí zejména program letního kina Háječek, hudební večery na náměstí, pohádková představení a také festival Město lidem, lidé městu. Tato zpětná vazba je povzbuzující v tom, že to, co děláme dává smysl. Budeme se  i nadále snažit podporovat úspěšné projekty a rozšiřovat nabídku zvláště na sídlištích a v lokalitách mimo centrum města,“ uvedl Juraj Thoma.

Zastupitelstvo města schválilo v březnu finanční podporu ve výši 6,1 milionu korun letošním projektům v oblasti kultury. Přes ekonomické dopady současné pandemické situace byl objem alokovaných prostředků oproti předchozím obdobím téměř dvojnásobný.

„Na celoroční činnost místních kulturních organizací připadlo přes 520 tisíc korun. Na kulturní projekty přes 4 200 000 korun. Klubová scéna obdrží 800.000 Kč a na publikační činnost bylo vyčleněno 360.000 Korun.  Z celkových 10 milionů určených v roce 2021 na grantovou podporu kultury bylo 3,9 milionu korun v červnu určeno pro start víceletých grantů. Do budoucna by tyto granty mohly nahradit mimo jiné institut tzv. významných akcí a umožnit tak vznik dlouhodobých kulturních projektů,“ přiblížil Juraj Thoma.

zdroj: město České Budějoviceš

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x