Linka 23 bude od 1. června zdarma pouze pro ty, kteří zaparkují na záchytném parkovišti Jírovcova.

Tarif jízdného budějovické MHD se od 1. června 2021 dočká změny. Linka 23 zaměřená zejména na osoby dojíždějící do města autem, bude nově zpoplatněna.

Zadarmo se ale stále svezou řidiči, kteří svůj vůz namísto v historickém centru odstaví na záchytném parkovišti Jírovcova. Úpravu tarifu jízdného hromadné dopravy provozované Dopravním podnikem města České Budějovice, a.s. schválila 26. dubna rada města.

foto: Dopravní podnik ČB

Osoby, které přijedou osobními automobily na záchytné parkoviště Jírovcova, se budou moci bezplatně svézt linkou 23 zpět k vozu kdykoli během 24 hodin od odstavení vozu. K prokázání nároku jim postačí parkovací lístek s vyznačeným datem a časem.

Parkovací lístek bude nahrazovat celodenní jízdné pro jednu osobu. Pokud tedy automobilem dorazí více pasažérů, bude moci tento nárok uplatnit jen jeden. Řidič, který má předplatní jízdenku či nárok na slevu, každopádně může parkovací lístek některému ze spolucestujících přenechat. „Většina uživatelů záchytného parkoviště přijíždí do města za prací, jedou navíc nejčastěji ve voze sami,“ opodstatňuje zvolenou variantu úpravy tarifu ředitel DPMCB Slavoj Dolejš. Rada města ji zvolila z celkem čtyř, které jí na základě v únoru schváleného záměru Dopravní podnik předložil.

         

zdroj: Dopravní podnik ČB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x