Magistrát se opět otevře pro veřejnost

V pátek 17. dubna byly v rámci preventivních opatření opět dezinfikovány všechny veřejně přístupné prostory budov Magistrátu města České Budějovice. Zdravotně nezávadným přípravkem, který po zaschnutí zanechává vrstvu bránící přilnavosti virů a baktérií až 21 dní, byly ošetřeny všechny stěny, podlahy, schodiště, madla, pulty, výtahy, přepážky i kliky u dveří míst, a to v prostorách přístupných veřejnosti.

Od pondělí 20. dubna 2020 obnovuje Magistrát města České Budějovice úřední hodiny na všech odborech. V pondělí a středu lze proto v časech od 8:00 do 17:00 hodin předpokládat zvýšenou návštěvnost občanů.

„Věřím, že opakovaná dezinfekce společných veřejných prostor všech budov magistrátu přispěje k pocitu bezpečí při vyřizování neodkladných záležitostí našich občanů na úřadech. K hygieně rukou navíc přispívají také instalované dezinfekční roztoky ve stojanech u vchodů do všech našich budov, které jsou volně k dispozici všem,” sdělil primátor Jiří Svoboda. Při kontaktu s ostatními občany nebo úředníky v prostorách magistrátu zůstává v platnosti dodržování všech bezpečnostních nařízení a preventivních opatření. 

„Přes možnost osobního vyřízení na úřadě jsou stále preferovány prostředky umožňující dálkový přístup, jako je email, datová schránka nebo klasická pošta,“ doplnil primátor.

Dezinfekčním roztokem bylo ošetřeno také stanové městečko, které vybudovalo město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem v prostorech letního kina Háječek pro zdravé osoby bez domova. Celkem tři stany s nutným sociálním zařízením může poskytnout zázemí noclehárny a denního centra pro až 30 osob, které nejsou v karanténě a nejeví známky nákazy. Azylový dům v Riegrově ulici, který se tímto opatřením uvolnil, tak může sloužit pro případné osoby v karanténě nebo s projevy mírného onemocnění. 

 

zdroj: c-budejovice.cz

foto: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x