Město ruší pořadníky na byty a zavádí nová pravidla

Stávající pravidla pro přenechání bytů do nájmu v majetku města a zásady pro umisťování do domů s pečovatelskou službou a bezbariérových bytů přestávají od roku 2021 platit.

Nově schválená pravidla budou účinná od 1. 1. 2021 a zásadní změnou je zrušení tzv. pořadníků žádostí o byt. Žádosti o přidělení konkrétního bytu se budou podávat až po jeho uvolnění. Zároveň je upravena typologie bytů, podmínek pro podání žádostí, činnost bytové komise a odborného konzilia,“ říká náměstek primátora Tomáš Bouzek.

 

Pravidla umožňují, aby se byty přidělovaly podle aktuální situace žadatelů. „Těch méně šťastných životních příběhů je hodně a my potřebujeme reagovat rychle. Jsou případy, kdy soužití lidí už není možné a hrozí naplnění katastrofického scénáře či na ně dopadne sociální a finanční tíseň, nebo jsou v nebezpečí jejich děti,“ vysvětluje  jednatel společnosti Správa domů Petr Šindelář.

Nově také v této souvislosti vznikne Kontaktní místo pro bydlení KMB, kde občané mohou zdarma řešit bytové problémy. Sídlit bude v Čéčově ulici č.4 v sídle Správy domů. Otevřeno bude vždy v pondělí od 8 do 12 hodin a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.

Město České Budějovice aktuálně vlastní 1800 bytů určených k nájemnímu bydlení. Aktuálně se soutěží projekt na výstavbu nového městského bytového domu ve Čtyřech Dvorech, kde by mělo být postaveno více než 140 bytů, které budou poskytovat nájemní bydlení pro různé skupiny obyvatel, doplněné o menší komerční prostory.

Soubory ke stažení:

pravidla_byty.docx (55.39 KB)

zdroj: Město ČB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x