Město si připomnělo Den válečných veteránů

České Budějovice – Představitelé města uctili tento významný den položením květin u pomníku českým válečným letcům RAF na Senovážném náměstí a na hřbitově sv. Otýlie.

foto: město České Budějovice

„Řada českých pilotů, kteří bojovali na straně vítězných mocností v královském letectvu a vrátili se do vlasti, byli místo oslavování uvězněni v kriminálech, odkud se mnohdy nevrátili. Je to černý vykřičník naší historie. Místo úcty vězení a smrt. A na to bychom rozhodně neměli zapomenout,“ upozornil 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Další květiny se v den vlčích máků objeví také u ostatních památníků válečných obětí, a to ve Čtyřech Dvorech, v Rožnově, na židovském hřbitově, v Suchém Vrbném, v Novém Vrátě, v Mladém, v Nových Hodějovicích, v Kněžských Dvorech, v Českém Vrbném, u Židovského a Zborovského pomníku.

„Naší povinností je se o veterány minulých i současných konfliktů postarat, protože se zasadili o naši svobodu a demokracii. Nesmíme dopustit, aby se na ně zapomnělo, proto je třeba úctu k odkazu předků neustále oživovat,“ dodala náměstkyně primátorky Zuzana Kudláčková a zmínila historický mezník, kdy právě 11. listopadu 1918 bylo na území Francie podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a definitivně tak ukončeny boje 1. světové války.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x