Město zdarma pomáhá seniorům s registrací

Od pondělí 18. ledna 2021 funguje šest registračních míst v různých částech města pro očkování proti Covid 19, kde mohou senioři požádat o pomoc. „Desítky starších spoluobčanů tuto možnost využívají. Místa jsou dobře dostupná a jsou vybavena potřebnou technikou a proškoleným personálem.

Nejvíce lidí zatím našlo cestu do kanceláří dopravního podniku v IGY a Mercury, ale i do Turistického informačního centra v radnici na náměstí Přemysla Otakara II. i na Správu domů v Čéčově ulici,“ říká primátor Jiří Svoboda. 

 

foto: Město České Budějovice

728x90

Velkou roli sehrává také samozřejmě rodina, která se o své příbuzné stará a dokáže si poradit i s jejich registrací. „Více seniorů pravděpodobně bude naše místa navštěvovat v době, kdy bude v Budějovicích vakcína a s ní související přesný termín jejich očkování,“ dodává primátor s tím, že do 1. 2. 2021 se mohou registrovat pouze senioři, kteří již dovršili 80 let. Pokud by jim bylo 79 let a 11 měsíců, musí přijít až po 1. 2. 2021.

Informace o registračních místech města se občané mohou dozvědět také na telefonní lince 702 168 593, kterou provozuje město v pracovní dny od 8 do 16 hodin.

 

 

zdroj: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x