Most v Nádražní ulici bude opět v provozu

Jednou z větších stavebních akcí letošního roku s dopadem na dopravu ve městě je již probíhající oprava téměř dvacet metrů dlouhého mostu poblíž světelné křižovatky Nádražní – Strakonická – Pražská. Práce na mostě přes Dobrovodskou stoku si vyžádaly úplnou uzavírku komunikace z důvodu výměny ložisek mostu. „Po dvaceti dnech od zahájení prací se oprava mostu dostává do další fáze, která již umožňuje od pondělí 27. dubna využít tento úsek v omezeném provozu,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička

foto: google.com

TRENDY svítidla

Jednou z větších stavebních akcí letošního roku s dopadem na dopravu ve městě je již probíhající oprava téměř dvacet metrů dlouhého mostu poblíž světelné křižovatky Nádražní – Strakonická – Pražská. Práce na mostě přes Dobrovodskou stoku si vyžádaly úplnou uzavírku komunikace z důvodu výměny ložisek mostu. „Po dvaceti dnech od zahájení prací se oprava mostu dostává do další fáze, která již umožňuje od pondělí 27. dubna využít tento úsek v omezeném provozu,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Viktor LavičkaMost ještě čeká dobetonování spřažené desky na nosné konstrukci, umístění celoplošné hydroizolace na nové závěrné zídky, osazení říms se svodidly a instalace mostního zábradlí. Úpravou projde i koryto Dobrovodské stoky, které se dočká zpevnění dlažbou z lomového kamene. Kompletní dokončení opravy mostu, kterou s navazujícími stavebními pracemi investuje Jihočeský kraj, je naplánováno na konec srpna 2020.

„Město České Budějovice čeká letos řada rekonstrukcí a oprav komunikací. K těm zásadnějším a nejvíce dopravu omezujícím investicím se řadí i rekonstrukce a oprava ulice Plavská a vybudování cyklostezky. Hlavním investorem stavby je opět z větší části Jihočeský kraj, dílčí podíl pak připadá na Statutární město České Budějovice. V letos realizované první etapě prací půjde o přibližně dvoukilometrový úsek komunikace od křižovatky s ulicí Jaselská po začátek zástavby v Novém Roudném, která si vyžádá úplnou uzavírku a úpravu linek MHD. Stavební činnosti budou zahájeny v dubnu a ukončení letošní etapy připadá na listopad. Celkové dokončení výstavby je předpokládáno v roce 2021,“ přiblížil další stavební akci náměstek Viktor Lavička.

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x