Muž přecházel na červenou, poté napadl strážníka a roztrhl mu výstroj. Prý ho „nepoznal“

Strážníci v neděli odpoledne narazili v ulicích města na šestatřicetiletého muže, se kterým již měli v minulosti co do činění. Muž svým jednáním ani tentokrát nezklamal. Strážníci ho zastihli u nádraží, kde přecházel přímo před projíždějícími vozidly na červenou. Neuposlechl opakovaných výzev strážníků a jednoho z nich potom dokonce napadl a roztrhl mu výstroj. Prý „nepoznal“, že se jedná o strážníka. Skončil v poutech na policejní služebně.

foto: MP České Budějovice

V neděli 27. srpna krátce před šestou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v blízkosti obchodního centra Mercury. Přímo před strážníky začal přecházet přechod pro chodce na červený signál „STŮJ“ jim dobře známý muž, který nejenže nerespektoval znamení na semaforu, ale ani opakované výzvy strážníků.
Strážníci muže následovali až do Chelčického ulice, kde ho zastavili. Muž přitom zareagoval hrubou nadávkou na adresu strážníků, jednoho z nich prudce chytil za taktickou vestu a rozpřáhl se na něj rukou. Dopad již nedokončil, strážníci mu v tom zabránili použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pouta. Šestatřicetiletého muže následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město. Po poučení o dalším postupu byl dotyčný propuštěn. Nejenže zaplatí pokutu, navíc bude muset uhradit škodu způsobenou na výstroji strážníka.
 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x