Muž se topil v řece v centru města. Nadýchal 3,5 promile

O velkém štěstí může hovořit muž, který se ve středu pozdě odpoledne ocitl v proudu řeky Malše v centru jihočeské metropole.

Tonoucího muže spatřila hlídka městské policie, která právě projížděla po Krumlovském mostě. Záchranná akce dvou strážníků Milana M. a Aleše M. skončila úspěchem. Muž skončil v rukou zdravotníků.

foto: MP Policie

Ve středu 6. července v půl šesté odpoledne projížděla hlídka městské policie po Krumlovském mostě. Strážníci náhle při pohledu na řeku směrem k Jihočeskému divadlu spatřili tonoucí osobu. Na nábřeží se již několik svědků marně snažilo tonoucího vytáhnout z vysoké zdi náplavky. Strážníci neváhali a okamžitě začali se záchrannou akcí.

Muže bojujícího o život se jim nakonec podařilo vytáhnout s pomocí záchranného lana, nastaveného vodítkem, které si strážníci vypůjčili od jednoho z přítomných svědků události. Značně vysílený muž byl naštěstí stále při vědomí a byl schopen se chytit lana. Jakmile stanul bezpečně na suché zemi a strážníci začali zjišťovat jeho zdravotní stav, ucítili z jeho dechu silný zápach alkoholu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u muže ukázala alarmující výsledek 3,5 ‰. Strážníci dohlíželi na zachování jeho životních funkcí až do chvíle, než si muže převzala do svých rukou přivolaná zdravotnická záchranná služba.

zdroj: MP Policie

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x