Myslivec našel ztracenou kulovnici v prostoru Boletic. Jelen loni utekl se zbraní

Český Krumlov – Zlodějský jelen kulovnici „vrátil“. Myslivec našel ztracenou kulovnici v prostoru Boletic. 

 

foto: Policie CR
foto: Policie CR
foto: Policie CR

Příběh jelena, který sebral zbraň myslivci má pokračování. V sobotu se na policisty z Horní Plané obrátil telefonicky myslivec pan Zdeněk, že společně s kolegou při hledání jeleních trofejí našli v lese ve sněhu kulovnici. Zbraň našli v lokalitě Boletic. Protože ví, co se loni v listopadu přihodilo jeho kolegovi, kterému se zbraní zavěšenou na paroží utekl jelen, domnívá se, že je to ta samá zbraň, opakovací kulovnice CZ 527. Kolegovi myslivci hned také zavolal s tím, že zbraň budou mít policisté.

Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec po „přepadení jelenem“ popsal Jiří Matzner.

Zbraň si od nálezce převzali policisté. Kulovnici podle pravidel ještě čeká zkoumání na odborném balistickém pracovišti. Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře uvedl Jiří Matzner.

 
 

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x