Na čtyřkolce odjel z pumpy bez placení

České Budějovice – Na zablácené čtyřkolce ujížděl dvěma policejním hlídkám. 

Akční odpoledne mají za sebou policejní hlídky z oddělení hlídkové služby a českobudějovičtí dopravní policisté.

foto: Policie CR
foto: Policie CR

V úterý 23. února okolo 15:00 hodiny totiž řidič čtyřkolky na ulici Lidická natankoval na benzinové čerpací stanici pohnné hmoty v hodnotě bezmála 500 korun a bez zaplacení odtud odjel.

Tuto událost oznámila obsluha čerpací stanice na policii. O několik desítek minut později projel tento řidič po ulici Branišovská, kde prováděli kontrolu policisté z oddělení hlídkové služby. Silně znečištěné čtyřkolky bez přední registrační značky si okamžitě všimli a pokusili se ji zastavit. Řidič však na jejich výzvu nereagoval a vydal se dál směrem k ulici Husova. Policisté jeli za ním. Řidič čtyřkolky jel rychle a bezohledně, následně odbočil do ulice Na Zlaté stoce.

Policisté jej pronásledovali, řidiči však vjel do vědeckotechnického parku Jihočeské univerzity, kde projel mezi položenými kládami a ztratil se policistům z dohledu. Ti zalarmovali další hlídky s přesným popisem podezřelého vozidla. Nedalecho Stecherova mlýna zaregistrovali ujíždějícího řidiče čtyřkolky dopravní policisté, kterým se podařilo vozidlo zastavit. Řidič (26 let) z Českobudějovicka sestoupil ze čtyřkolky a policisté jej následně zadrželi. Lustrací vzápětí zjistili, že muž má  vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do října 2022.

Svým jednáním se tak dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté ještě provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek – oba s negativním výsledkem. V úloženém prostoru čtyřkolky nalezli policisté také sundanou registrační značku. Případem se dále budou zabývat českobudějovičtí dopravní policisté. 

 

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x