Na jezu na Otavě se topila žena

Strakonice – Štěkeň – O život ženy na Otavě bojovalo několik osob. Na jezu se tu při splouvání Otavy převrhla kánoe se ženami.

Dbejte zvýšené opatrnosti na jezech! 

V Sobotu v 14:45 hod. přijali radomyšelští policisté informaci o tonutí ženy na jezu v obci Štěkeň. Proto okamžitě vyjeli na místo, kde již zasahovali další vodáci a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Šetřením na místě následně zjistili, že dvě ženy jely na kánoi po řece Otavě, kdy před jezem na průjezd, tzv. šlajsnou, pravděpodobně najely bokem a poté se loď převrátila. Jedna z žen sama vyplavala, ale druhá zůstala pod jezem, kde se topila. Díky přítomnosti dalších vodáků a jejich okamžité reakci se po pár minutách povedlo ženu dostat na břeh a zde začali provádět resuscitaci. V té je následně vystřídala posádka Zdravotnické záchranné služby a po pár více jak 20 minutách byla žena oživena.

Poté jí záchranáři převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Vzhledem k prodlouženému víkendu a značnému množství osob na jihočeských řekách a vodních nádržích, připomínáme na bezpečnost na vodě. Nikdy nepodceňujte vodní živel a své schopnosti! Po předchozích deštích je vysoká hladina na všech sjízdných řekách a mnohdy pro středně zkušené vodáky se může průjezd jim známými sjezdy jezů změnit a poté hrozí ohrožení života a zdraví uvedl mluvčí policie Milan Bajcura.

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x