Na jihu Čech se nakazilo koronavirem v pátek dalších 11 lidí

Jihočeští hygienici dnes zaznamenali dalších jedenáct nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných se tak v regionu zvýšil na 69. První případ byl zjištěn na Jindřichohradecku, které jako poslední jihočeský okres dosud vykazovalo nulu.

foto: unsplash.com

Mezi nemocnými je v současné době 44 žen a 25 mužů, převážně ve věku od 25 do 65 let. „Dvacet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku a devatenáct na Českokrumlovsku. Třináct je z Českobudějovicka, jedenáct z Prachaticka, tři z Táborska a dva z Písecka. První případ byl dnes zjištěn na Jindřichohradecku, v posledním jihočeském okrese, který si stále udržoval nulu,“ konstatovala vedoucí jihočeských hygieniků.

„Dnes vyšetřily laboratoře Nemocnice Č. Budějovice, Biologického centra Akademie věd ČR a Nemocnice Strakonice celkem 250 podezřelých vzorků od osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění COVID-19. Jedenáct z nich bylo pozitivních. V dnešní osmnácté hodině jsme tak na území našeho kraje evidovali celkem devětašedesát pozitivně testovaných osob,“

„V jižních Čechách testujeme opravdu masivně, což je z epidemiologického hlediska nesmírně pozitivní, jsou zřízena externí odběrová místa u nemocnic a vytížené laboratoři českobudějovické nemocnice“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JčK) doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D.

Podle epidemioložky jihočeské hygieny Jitky Luňáčkové už bylo pro podezření na onemocnění COVID-19 na jihu Čech indikováno k vyšetření celkem 2 800 osob. V povinné karanténě se jich k dnešní šesté hodině večerní nacházelo 2 114.

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x