Na náměstí byl v pátek večer muž s pistolí

České Budějovice – Proti muži se střelnou zbraní v ruce zakročovali v pátek večer policisté, v podloubí ohrožoval skupinu lidí. 

Policejní zákrok v pátek večer na Náměstí Přemysla Otakara II. kolem dvaadvacáté hodiny si vyžádal policisty se zbraněmi v rukou.

Projíždějící hlídku policie, která monitorovala dodržování veřejného  pořádku v rámci Majálesu, zastavil dvacetiletý mladík se závažnou informací, že se v podloubí pohybuje muž ve světlém oblečení, který drží v ruce střelnou zbraň a ohrožuje s ní skupinu lidí. Policisté okamžitě reagovali a v označeném prostoru spatřili muže, který držel krátkou střelnou zbraň v levé ruce podél nohy. 

Na výzvu policistů: „Policie, odhoďte zbraň!“ muž zareagoval a odhodil krátkou střelnou zbraň a zásobník. Policisté muže zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení. Zbraň zajistili. Následně zjistili, že muž (20 let z Českokrumlovska) je pod vlivem návykových látek. Zajištěnou zbraní je plynová pistole GAP 9 mm.

Muž měl se zbraní v podloubí náměstí ohrožovat skupinu lidí, podezřelý je tak z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Ostatní úkony budou následovat, až nebude podezřelý mladík ovlivněn žádnou omamnou či návykovou látkou. Muži, který duchapřítomně zastavil policisty, patří velké poděkování.

zdroj: Policie.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x