Na náměstí Přemysla Otakara II. chtějí shromážděním oslavit jaro

České Budějovice čeká v sobotu odpoledne shromáždění s pochodem. 

Pražský svolavatel shromáždění chce v sobotu v Českých Budějovicích od dvou hodin odpoledne „demonstrativně oslavit jarní rovnodennost a odmítnout roční stav bezpráví“. Toto oznámení o konání shromáždění bylo zasláno na Magistrát města Českých Budějovic. Svolavatel dále upřesnil, že po shromáždění bude následovat pochod kolem centra města.

Počet účastníků shromáždění není znám. Aktuální vládní opatření povolují účast maximálně jedné stovce osob. Policisté budou především zajišťovat veřejný pořádek a bezpečnost ve městě. Dohlédnou také nad dopravní situací, a to především kvůli oznámenému pochodu. Situaci na shromáždění budou také monitorovat. Policisté se snaží předejít možným zbytečným konfliktům, a proto připomínají, že při aktuálně panujících vládních opatřeních je potřeba dodržet všechna omezení. Doprava v centru města může být kvůli shromáždění a následnému pochodu omezena.

Právo pokojně se shromažďovat je aktuálně omezeno nejen počtem účastníků (max. 100), ale i místem jejich trvalého pobytu nebo bydliště a také časově. Shromáždění se  tak smějí zúčastnit pouze osoby s místem trvalého pobytu nebo bydliště v okrese České Budějovice. Všichni jsou povinni mít nasazen předepsaný ochranný prostředek dýchacích cest.

Policisté budou všechna platná opatření kontrolovat, zaměří se především na skutečnost, aby se shromáždění účastnily skutečně jen osoby s místem trvalého pobytu nebo bydliště v okrese České Budějovice. V případě porušení těchto pravidel jsou kompetentní úředníci Města České Budějovice připraveni shromáždění rozpustit.

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x