Na průběh novoročních oslav budou dohlížet strážníci

Ochrana bezpečnosti, zdraví, majetku i dohled na veřejný pořádek v průběhu oslav nového roku je pro strážníky českobudějovické městské policie samozřejmostí. Charakter letošních Silvestrovských oslav se však bude bezpochyby vymykat těm předchozím. Důvodem jsou přísná opatření, vyhlášená z důvodu zamezení šíření onemocnění COVID-19.
Dodržování platných krizových opatření se v současné době úzce dotýkají činnosti městské policie. Jinak tomu nebude ani poslední den letošního roku.
foto: MP CB

Hlídky městské policie, posílené o desítku strážníků a asistenty prevence kriminality, budou dohlížet především na zákaz volného pohybu osob. Ten s výjimkami omezuje pohyb osob na veřejně přístupných místech na dobu nezbytně nutnou v počtu maximálně 2 osob, při kontaktu s ostatními osobami nařizuje zachovávat odstup nejméně 2 metry, a kromě dalších omezení zakazuje též volný pohyb osob v době od 21:00 do 4:59 hod. Za nedodržení omezení vyplývajícího z krizového opatření v době nouzového stavu může strážník obecní policie uložit příkazem na místě pokutu do 10 tisíc korun.
K oslavám příchodu nového roku tradičně patří i odpalování zábavní pyrotechniky. Používání zábavní pyrotechniky, jejíž omezení je stanoveno obecně závaznou vyhláškou města, je ve dnech 31. prosince a 1. ledna povoleno. Nabádáme však obyvatele města, aby dodržovali platná krizová opatření a v době zákazu pobytu na veřejných prostranstvích ani za tímto účelem nevycházeli ze svého bydliště. V případě, že se rozhodnete použít zábavnou pyrotechniku z oken, balkonů nebo teras, při manipulaci s petardami dbejte dostatečné opatrnosti, mějte na paměti možná rizika a dodržujte návod uvedený na daném výrobku. Buďte ohleduplní vůči ostatním.
 
 

zdroj: Městská policie ČB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x