Na Vltavské cyklostezce přibydou další kilometry. Hezčí a bezpečnější trasa povede z Loučovic do Vyššího Brodu

Další krok k hustší síti cyklostezek v regionu udělal Jihočeský kraj. V projektu Vltavská cyklistická cesta přibyde dalších 5,3 kilometrů nových cest pro kolaře.  Ze SFDI na ně kraj dostane 30 milionů a z IROPu dalších 42,5 milionu korun. Celkové náklady se budou pohybovat okolo 115 milionů korun. Trasa mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem bude díky tomu bezpečnější, atraktivnější a v blízkosti veřejné dopravy.  Stavební práce začnou v červnu a hotovo by mělo být už koncem tohoto roku.  
 
foto: Jihočeský kraj

„Nově budovaná cyklostezka bude daleko bezpečnější a takřka po celé trase kopíruje břeh Vltavy, takže cyklistům nabídne krásné pohledy do krajiny. Povede kolem bývalého náhonu k elektrárně na pravém břehu Vltavy a posléze po komunikaci od vodní elektrárny na nádrži Lipno II. k novému propojení až do Vyššího Brodu,“ popsal náměstek pro oblast dopravy Antonín Krák. Upozornil zároveň, že dosud vedla cyklostezka přes železniční přejezdy a byla kvůli poměrně velkému spádu a špatnému povrchu nebezpečná. K oblíbené Čertově stěně se navíc muselo zajíždět po frekventované silnici.

Celý projekt Vltavské cyklostezky by měl měřit celkem 189 kilometrů. Povede primárně podél řeky a nabídne milovníkům cyklistiky přírodní a historické klenoty jižních Čech. Při výletě od Lipna až do Týna nad Vltavou se mohou zastavit na českokrumlovském zámku, v klášteře ve Zlaté Koruně, v historickém centru Budějovic nebo na zámku v Hluboké. Pamatováno je také na snadnou dostupnost veřejné dopravy, tedy i železnice a cyklobusů. 

Veškeré podrobnosti o projektu Vltavské cyklistické cesty mohou zájemci sledovat na krajských webových stránkách.

 

zdroj: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x