Nález podezřelého balíčku v centru města

České Budějovice – Policisté museli na několik hodin uzavřít ulici v centru města. 

Před půl desátou přijal operační důstojník Integrovaného operační střediska jihočeské policie oznámení o podezřelém batohu v prodejně v Českých Budějovicích, Široká ulice, nedaleko s ulicí Kněžská. 

foto: Policie CR

Na místo vyjela hlídka českobudějovických policistů z městského oddělení, kteří zjistili, že je zde látkový batoh s uloženou krabicí, jež byla převázána motouzem. Proto obratem informovali operační středisko a vyžádali příjezd Pyrotechnické služby, Expozitura České Budějovice, a dalších sil a prostředků. Z bezpečnostních hledisek jsme místo kolem nálezu v dostatečné vzdálenosti označili policejní páskou zabraňující vstupu dalších osob.

Na místo kromě zmíněných policejních sil přizvali i příslušníky Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Na místě zasahoval i služební psovod z Oddělení služební kynologie se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin a vzhledem k okolnostem zásahu přivolali pyrotechnici své kolegy z Policejního prezidia České republiky, kteří před 13:00 hod. místo nálezu řádně ohledali a za pomocí rentgenu zjistili obsah balíčku – pár láhví tekutiny, sklenice medu a sešit s dalšími drobnostmi.

Tento nález byl zajištěn pro účely dalšího prověřování policisté městského obvodního oddělení a v 13:40 hod. byla ulice zpřístupněna veřejnosti uvedl por. Bc. Milan Bajcura.

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x