Návštěvníci adventních trhů by neměli minout nový fotopoint

Návštěvníci adventního městečka na náměstí Přemysla Otakara II. si mohou užívat atraktivní novinku v podobě VÁNOČNÍHO FOTOPOINTU. 

Jde o zcela nový výrazný prvek umístěný mezi vánočním stromem a adventním pódiem. Krásnou světelnou dekoraci brány, zvané archa, doplňují další nasvícené ozdoby v podobě vánočních dárků zasazené do jedinečného pozadí, na kterém je zachyceno celé adventní náměstí pohledem z Černé věže. Fotokoutek oživí tuto část adventního městečka a zároveň umožní i záběry s pozadím skutečné monumentální budovy radnice.

foto: město České Budějovice

728x90

„S myšlenkou fotopointu jsme si  v konceptu Českobudějovického adventu pohrávali již dlouho. V rozpočtu na letošní advent se ale s žádným inovativním prvkem bohužel nepočítalo. Nechtěli jsme se té myšlenky vzdát, a tak jsme oslovili i naše soukromé partnery, zda by advent nechtěli finančně podpořit,“ říká k myšlence vzniku fotopointu na náměstí Přemysla Otakara II. Lenka Střítecká z agentury Art4promotion.

O letošní novinku se tedy na žádost organizátorů postarala společnost OIG Power. Každá fotka, která zde vznikne a je sdílená s přáteli či na sociálních sítích, šíří povědomí o krajské metropoli a její kouzelné vánoční atmosféře. „Jako jihočeského hejtmana mě tento nápad zaujal. Je to zajímavá příležitost pro prezentaci našeho kraje, ale i příležitost, jak Českobudějovický advent, který svým jménem už opravdu přesahuje hranice našeho kraje, zase opět o kousek posunout. S Petrem Marošem jsme především patrioti a i proto se snažíme dlouhodobě z naší firmy podporovat například sportovní kluby nebo talentované děti. Jsme zkrátka přesvědčeni, že firmy, kterým se daří, by měly být ve svém regionu aktivní,“ říká za společnost OIG Power jihočeský hejtman Martin Kuba. 

Fotopoint se plnil nedočkavými návštěvníky již při jeho instalaci. Jakmile byly jeho přípravy u konce, střídala se v něm jedna fotící se skupinka za druhou. „Kdo tedy letos odejde z adventně laděného náměstí bez této fotky, jako by tam snad ani nebyl. Zapojení soukromých firem do veřejného života ve městě si velmi vážím a jsem moc ráda, že si i díky této spolupráci mohou návštěvníci adventu do svých domovů odnést i tuto milou vzpomínku,“ komentuje aktuální dění na českobudějovickém náměstí primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová. 

Autorem originálního návrhu fotopointu stejně jako i celého konceptu Českobudějovického adventu je organizátor adventních trhů Rudolf Střítecký z Art4promotion.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x