Nejhezčí vánoční strom v republice bude stát na náměstí do 14. ledna 2021

Nejkrásnější vánoční strom v České republice, který získal v anketě čtenářů už počtvrté nejvíce hlasů, bude z náměstí Přemysla Otakara II. odvezen ve čtvrtek 14. ledna 2021 dopoledne.

Letošní naše nejkrásnější jedle kavkazská byla darem od soukromých vlastníků z Nemanic. Rostla 27 let. Měří 13 metrů a pracovníci Lesů a rybníků města ji na náměstí Přemysla Otakara II. přivezli v neděli 15. listopadu.

 

foto: Pavel Oberfalzer

„Čtyřikrát za sebou dokázal „náš“ strom vyhrát, tak to samozřejmě příští rok zkusíme znovu. V žádné anketě, pokud vím, ještě nikdy nevyhrál čtyřikrát ze sebou vánoční strom v jednom městě a nám se to povedlo. Velmi si toho vážím a děkuji ještě jednou všem hlasujícím. Zpravidla se strom z náměstí odváží začátkem ledna po Třech králích, ale v roce 2021 uděláme výjimku a necháme ho stát na místě až do 14. ledna,“ říká primátor Jiří Svoboda.
Poté strom, během dopoledne mezi osmou a desátou hodinou, pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB na místě částečně rozřežou a odvezou do manipulačního skladu. Jeho podstatná část nakonec poputuje do dřevozpracujího závodu, stejně jako každý rok.
 
 

zdroj: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x