Noční linky se vrátí do ulic města

Jedno z posledních mimořádných opatření v městské dopravě, přijatých v rámci koronavirové krize, by mělo přestat platit v červenci.

foto: c-budejovice.cz

„V pondělí 29. června 2020 předložím radním návrh, aby se provoz městské hromadné dopravy vrátil do standardního provozu. Zaznamenal jsem také zájem lidí o znovuzavedení nočních linek, proto bude můj návrh obsahovat i tento požadavek. Jejich provoz tak bude pravděpodobně obnoven po třech měsících,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička s tím, že návrat k běžnému režimu stále ponechává v platnosti zákaz prodeje jízdenek u řidičů.

„Chceme je pochopitelně ochránit i v čase rozvolňování opatření, protože by bez nich byla ochromena celá MHD,“ dodává náměstek.

Opravdu nás velice mrzí, pokud jsme některým cestujícím způsobili dočasným zrušením nočních linek komplikace. Jednalo se o zcela mimořádnou situaci a já doufám, že i o zcela ojedinělou. Jsem rád, že se již brzy budějovická MHD vrátí zpět do normálu,“ uvedl ředitel DP Slavoj Dolejš.

Noční linky č. 53 a 59 obsluhující trasu mezi Májem – Rožnovem a Suchým Vrbným – Vltavou se znovu vydají do ulic pravděpodobně již 1. 7. 2020.

 
zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x