Nová opatření v Budějcích ve stavu nouze

Stav nouze k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a nová preventivní opatření města ke dni 13. března 2020.

Mateřské školy a jesle

Od pondělí 16. března 2020 budou uzavřeny všechny mateřské školy a jesle zřizované městem.

Kulturní zařízení

Uzavřena je už i výstavní síň v Domě umění. Od soboty 14. března bude uzavřena radniční výstavní síň a turistické informační centrum (TIC) v budově radnice na náměstí Přemysla Otakara II.

Veřejná doprava

Platí zákaz prodeje jízdenek od řidiče. V rámci prevence nebudou řidiči MHD otevírat přední dveře pro nástup a výstup. K údržbě vozů dopravní podnik používá např. přístroje Ultrasoniccleaning, které fungují na bázi ultrazvukové technologie, nebo tzv. ozonmakery, které vytvářejí prostředí likvidující viry. Od pátku 13. března jsou zrušeny noční linky MHD č. 53 a 59.

Sociální zařízení

Stále platí zákaz návštěv i doporučení seniorům, aby v zájmu vlastního zdraví omezili pohyb venku.

Občanské obřady

Matriční úřady upozorní snoubence, kteří po dobu trvání nouzového stavu hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 30 osob. Ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 30 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky.

Další informace

  • Připravuje se poskytování sociálních služeb pro seniory, a to například pomoc s nákupy, ale i pomoc psychologická ve spolupráci s ADROU. Dále zřízení dvou telefonních linek – seniorská pomoc a informativní. Podrobnější informace budou zveřejněny dnes po zasedání krizového štábu.
  • Městská teplárna nadále funguje standardním způsobem, plní své závazky a odběratele stabilně zásobuje teplem, teplou vodou a párou v požadovaném množství a kvalitě. K dispozici je nonstop dispečink fungující v režimu 24 hodin denně/7 dní v týdnu tradičně koordinující činnost výjezdových skupin v případě nutných oprav.
  • Dodávky společnosti ČEVAK jsou rovněž bez omezení. Předepsaná desinfekce vody chlorem je před virem spolehlivou ochranou, proto je dodávaná pitná voda je nezávadná. Dle stanoviska Státního zdravotního ústavu nebyl prokázán přenos koronavirů pitnou vodou, viz http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/pdf/Stanovisko_NRC_coronav…(link is external)(.pdf)
  • Svoz veškerého odpadu ve městě včetně provozní doby a fungování sběrných dvorů zůstává bez omezeni.

Pro případ nenadálých a krizových situacích disponuje město České Budějovice dostatečnými finančními prostředky. Z těchto je schopno operativně uvolnit částky na zajištění opatření a služeb nezbytných pro zabezpečení provozu města.

Město České Budějovice vyzývá své občany, aby zvážili nezbytnost osobního jednání na magistrátu a případně jej odložili nebo využili formu bezkontaktní komunikace (emailem, telefonem, poštou).

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x