Nový parkovací dům bude stát Na Dlouhé louce

Vypsání podlimitní veřejné zakázky pod názvem Parkovací dům Na Dlouhé louce schválila na svém jednání 23. listopadu rada města. Před vlastním vypsání zakázky proběhla předběžná tržní konzultace.

foto: Město České Budějovice

TRENDY svítidla

Poprvé bude v Českých Budějovicích realizována zakázka metodou dodávky Design&Build, což znamená Naprojektuj a postav. Zhotovitel stavby tak bude zároveň odpovídat za projekční přípravu díla i za zpracování všech potřebných stupňů projektové dokumentace. Tato metoda zhotoviteli zároveň umožňuje uplatnění vlastních inovativních řešení,” říká primátor Jiří Svoboda.

“Nový parkovací dům bude stát před Sportovní halou na místě stávajícího parkoviště a jeho kapacita bude 495 míst. Budova má mít maximálně čtyři patra a její součástí bude i sociální zázemí, výtahy, pokladny, napojení na dopravní infrastrukturu a vybudování dvou okružních křižovatek. Parkovací stání by měla být širší, aby se parkovalo pohodlně. Předpokládaná cena stavby je maximálně 130 milionů korun bez DPH. Samotné stavební práce proběhnou v průběhu roku 2022 a k předání díla by mělo dojít dle harmonogramu v prvním pololetí roku 2023. Vše ale samozřejmě záleží na tom, jak se zakázku podaří vysoutěžit,” dodává náměstek primátora Viktor Lavička.

 

 

zdroj: Město České Budějovice

TRENDY svítidla

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x