Objasněné případy z roku 2022

České Budějovice – Kriminalisté vyšetřují případ z uplynulých měsíců a díky precizně vyhodnoceným stopám již mají podezřelé.

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality realizovali dva případy krádeží věcí a pohonných hmot v mikroregionu u řeky Vltavy. Oba případy byly oznámeny v loňském roce a díky precizní práci na místě činu, zajištěným a vyhodnoceným stopám, se podařilo zjistit totožnost podezřelých osob.

První případ byl zjištěn v polovině července, na staveništi u obce Olešník, kde podezřelý 39letý muž za použití násilí, odstranil víčko palivové nádrže pásového rypadla a poté odčerpal více jak 400 litrů motorové nafty. Tím majiteli způsobil škodu za více jak 18 000 korun.

Druhý případ byl oznámen v druhé polovině září, kdy se v městské části krajského města – České Vrbné, 30letý muž vloupal do sklepa bytového domu, kde následně odcizil dvě pánská horská jízdní kola a dílenské nářadí, čímž majiteli způsobil škodu za více jak 28 000 korun.

V tomto týdnu si oba podezřelí muži převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinů Krádež a v druhém případě i Porušování domovní svobody. Jejich trestní stíhání je vedeno na svobodě.

por. Bc. Milan Bajcura

 

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x