Od středy se rozšiřuje možnost očkování mladších 70 let

Od  středy 24. března se k očkování mohou registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Do centrálního rezervačního systému se lidé přihlašují pomocí speciálního kódu, který obdrží od svého ambulantního specialisty. Tento specialista však pacienty k očkování neregistruje. Jeho úkolem je vyhodnotit, kteří pacienti patří mezi chronicky nemocné osoby a kód by měli obdržet. Pomocí něj je jim zpřístupněná registrace a mohou si vybrat vhodné očkovací místo, a to na adrese registrace.mzcr.cz 

Město už od 18. ledna provozuje pět registračních míst.  „Ne všichni občané mají přístup k počítači či internetu nebo nemají příbuzné, kteří by jim v tomto ohledu pomohli. K registraci je potřeba přinést občanský průkaz, průkaz pojištěnce a vlastní mobilní telefon, na který přijde SMS s potvrzovacím kódem. Osoby s chronickým onemocněním nebo s rizikovým zdravotním stavem si k registraci přinesou kód, který jim poskytl specializovaný lékař či ambulantní specialista, v jehož péči jsou. Registrovat zájemce o očkování může také jeho příbuzný či známý. Celý proces trvá pár minut a je bezplatný,“ vysvětlil primátor Jiří Svoboda.     

Seznam registračních míst k očkování:

Turistické informační centrum, budova radnice, vchod č. 2, nám. Př. Otakara II. 1/1, PO – PÁ: 8 – 16

Komunitní centrum Máj, A. Barcala 40, PO, ST: 8 – 16

Dopravní podnik města, IGY centrum, PO – NE: 7 – 11,  12 – 18:30

Dopravní podnik města, OC Mercury, PO – PÁ: 6:00 – 19, SO: 8 – 12

Kancelář Správy domů města, Čéčova ul. 44, PO, ST: 8 – 16

Informace o registračních místech města se občané mohou dozvědět také na telefonní lince 702 168 593, kterou provozuje město v pracovní dny od 8 do 16 hodin.


Kód na přihlášení osoby s chronickým postižením poskytne jednotlivým pacientům ambulantní specialista,  specializované pracoviště, praktický lékař nebo zdravotnické zařízení lůžkové péče, kde se chroničtí pacienti léčí.

Bližší informace: https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=home&aid=108 

 
 
 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x