Video: Opilec spadl do řeky a proud muže unášel k jezu. Zachránil ho policista

Strakonice – Muže unášel proud vody k nebezpečnému jezu. Policejní hlídka přijela právě včas. 

 

foto ilustrační / Cvičení složek IZS – Otava 2023

V sobotu 16. září 2023 dopoledne vyslal operační důstojník strakonickou policejní hlídku ke břehu řeky Otavy, k jezu Na Křemelce, kde kolemjdoucí paní oznámila, že do řeky spadl muž, nemůže se dostat na břeh a ona má obavu o jeho život. V blízkosti se v tu chvíli nikdo jiný nenacházel.

Když hlídka Obvodního oddělení policie Strakonice dorazila na místo, viděla muže ležícího na vodě, chvílemi se potápějícího a unášejícího proudem vody směrem k nebezpečnému jezu. Policista vešel do řeky a muže za pomoci své kolegyně vytáhli na břeh. V místě, kde policista muže zachytil, velká hloubka nebyla, muž ale nebyl schopný žádného pohybu. Když muže vytáhli z vody, byl při vědomí, s hlídkou nesrozumitelně komunikoval, na obličeji měl viditelné zranění a byl podchlazený a značně podnapilý.  Policejní hlídka přijela právě včas. Díky všímavé svědkyni a rychlému zákroku policistů byl život 56letého muže z Písku zachráněn.

Hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která si muže převzala a převezla k dalšímu ošetření do nemocnice.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

 

 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x