Oprava mostu uzavře ulici U Černé věže, začne už 19. května

Rekonstrukce frekventovaného mostu přes Mlýnskou stoku uzavře ulici U Černé věže od 19. května do 31. srpna 2023. Důvodem obnovy mostu je poškození jeho nosných i pojízdných konstrukcí. Práce zahrnují odstranění vozovky, povrchu chodníků, zábradlí, obrubníků, izolace, betonových desek překrývajících komory pro inženýrské sítě a odhalení horního povrchu nosné konstrukce. Spodní stavbu i nosné konstrukce čeká otryskání tlakovou vodou, oprava trhlin v betonu a přespárování kamenného zdiva.

foto: město České Budějovice

Doprava bude převedena na objízdnou trasu ulicí Na Sadech s vjezdem na náměstí Přemysla Otakara II. ulicí Karla IV. Pěším budou k dispozici nedaleké mosty přes Mlýnskou stoku v ulicích Plachého a Kněžská.

Společnost EG.D v rámci stavby provede výměnu stávajícího NTL plynovodu za nový. V této souvislosti odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu stanovuje pro společnost CB plyn s.r.o. přechodnou úpravu provozu na pozemní komunikaci – U Černé věže, Hradební, Na Mlýnské stoce, Na Sadech, Plachého, Hroznová, Karla IV., nám. Přemysla Otakara II., Senovážné náměstí.

Popis prací

Předmětem stavebních prací je oprava mostu přes Mlýnskou stoku, která spočívá v odstranění vozovky, povrchu chodníků, zábradlí, obrubníků, izolace a dalších prvků konstrukce. Spodní stavbu i nosné konstrukce čeká otryskání tlakovou vodou, oprava trhlin v betonu a přespárování kamenného zdiva. Vozovka bude po dokončení opět dlážděná v šířce 3,75 metrů. Na předmostích plynule naváže na stávající stav. Celková délka úpravy komunikace činí 14 metrů. Chodníky budou od vozovky oddělené kamennými obrubníky s výškou odrazné hrany 145 mm. Záchytný systém bude tvořen ocelovým zábradlím se svislou výplní a trubkovým madlem. S úpravou koryta pod mostem se nepočítá. Před zahájením samotné opravy mostu uskuteční společnost EG.D realizaci přípojných míst pro pokládku NTL plynovodu. Touto činností, která je zcela v v režii EG.D, došlo k prodloužení uzavírky mostu o 3 týdny.

Dopravní opatření

Oprava mostu bude prováděna za celkové uzavírky ulice U Černé věže. Vjezd na náměstí Přemysla Otakara II. ze směru od ulice Na Sadech bude možný ulicí Karla IV. Pěší mohou využívat blízké mosty v ulici Plachého a Kněžské. K dispozici jsou podrobná dopravní inženýrská opatření (DIO).

Obchody a provozovny v ulici U Černé věže a Hradební zůstávají bez omezení včetně IN STYLE taneční obuv, BENU lékárna, Boutique SIRAEL originální móda, Bistro na lžíci, Alena Zevlová (dámské prádlo), MYLERIE design obuv pro děti. 

Investoři

Oprava mostu – statutární město České Budějovice, zhotovitel EDIKT, a.s.

Výměna NTL plynovodu – společnost EG.D, a.s.

Harmonogram prací

  • 19.5.2023 / uzavření ulice, zahájení prací na výměně plynovodů, doba realizace 22 dní
  • 9.6.2023 / zahájení stavebních prací na opravě mostu, doba realizace 80 dní
  • 28.8.2023 / předání dokončení stavby
  • 29.8. – 31.8. 2023 / uvedení do provozu (po vydání rozhodnutí o předčasném užívání)

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x