Oprava nádraží pokračuje, zástupci Správy železnic kontrolovali postup prací

Postup prací na rekonstrukci českobudějovického nádraží dnes kontrolovali zástupci Správy železnic spolu s hejtmanem Martinem Kubou. Exkurze na staveništi byla součástí společné schůzky, jejímž cílem bylo vytvořit pracovní skupinu, která bude řešit funkční koordinaci silničních a železničních projektů v oblasti železničního uzlu České Budějovice. 

foto: Jihočeský kraj
foto: Jihočeský kraj

„Jsem rád, že dorazil ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, aby se podíval, jak práce na tomto rozsáhlém projektu pokračují. Jde o obrovskou investici, která bude mít navíc zásadní vliv na dopravní situaci ve městě. Realizuje se tu nejen přestavba celého nádraží, ale také otevření celého prostoru směrem na Suché Vrbné, má tady vyrůst parkovací dům a stále nám chybí podjezd pod nádražím. Domluvili jsme se s panem ředitelem na tom, že se budeme společně potkávat a na přípravě projektů spolupracovat, aby vše šlo co nejrychleji. Slíbil jsem Jihočechům, že výmluvy neberu a na všech projektech budeme poctivě pracovat,“ uvedl hejtman Martin Kuba při prohlídce stavebních prací na budově nádraží.
 
Rekonstrukce nabrala v poslední době na tempu, což s povděkem kvitoval také ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. „V letošním roce se už zrychlilo tempo, které ze začátku nemohlo být maximální, protože nás některé prvky zaskočily. Přeci jen se jedná o rekonstrukci historické budovy a k těm nějaké nemilé překvapení vždy patří. Takže chceme dohnat to, co jsme v úvodu ztratili a z dnešní prohlídky, kterou jsme na stavbě s panem hejtmanem absolvovali, jsem s průběhem prací spokojen,“ uvedl ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, který věří, že českobudějovické nádraží bude výstavní adresou nejen pro občany města, ale také pro cestující. „Na společné schůzce jsme se dnes domluvili na vytvoření pracovní skupiny, která bude řešit, co by se mělo směřovat do studie proveditelnosti uzlu železniční stanice České Budějovice,“ dodal Svoboda.
 
Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy železniční stanice České Budějovice v celkové hodnotě 689 485 000 Kč bez DPH byla zahájena 17. července 2020.  Opraven bude vnější plášť budovy včetně veškeré výzdoby, zásadní proměnou projde i interiér. Vznikne i nový vchod do severní věže přímo navazující na Lannovu třídu a pasáž, která jej propojí s hlavní odbavovací halou, dále nové prostory pro zajištění provozuschopnosti dráhy, pro cestující veřejnost, pro obchody a služby. Chybět nebudou ani nové kanceláře. V centrální části budovy se postaví nový výtah, který spojí podchod s 1. nástupištěm, další výtahy vzniknou v severní i jižní věži. Budova dostane také nový orientační a informační systém pro cestující. Práce by měly skončit v roce 2022.

         

zdroj, foto: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x