Pachatel odcizil šest kompletně zrenovovaných motocyklů tovární značky Jawa. Majitel nabízí vysokou odměnu
České Budějovice – Českobudějovičtí kriminalisté pátrají po pachateli, který začátkem února v obci Olešník odcizil sbírku šesti historických motocyklů. Jedná se o unikátní, kompletně zrenovované stroje značky Jawa. Zoufalý majitel nyní nabízí 100 000 korun tomu, kdo pomůže s jejich nalezením.
foto: Policie ČR
Ke krádeži došlo ve středu 4. února 2026. Neznámý pachatel (nebo skupina pachatelů) se zmocnil šesti veteránů vyrobených v 50. a 60. letech minulého století. Všechny motocykly jsou v typické červené barvě a v perfektním technickém stavu. Celková škoda byla vyčíslena na 1 000 000 korun, ovšem historická hodnota pro majitele je nevyčíslitelná.
Seznam odcizených motocyklů:
Jawa „Pérák“
Jawa „Panelka“
Jawa „Kývačka“
Jawa „Pionýr“
Jawa „Pařez“
(Celkem 6 ks bez registračních značek a momentálně nezjištěných výrobních čísel)
Výzva kriminalistů a majitele
Kriminalisté se intenzivně zabývají stopami na místě činu a nyní žádají o pomoc i veřejnost. Motocykly jsou velmi specifické a jejich prodej na sběratelském trhu by mohl být nápadný.
Odměna 100 000 Kč: Majitel strojů vypsal odměnu ve výši sto tisíc korun za informace, které přímo povedou k vypátrání těchto vzácných veteránů.
Máte informace? Pokud jste v obci Olešník nebo okolí zaznamenali podezřelý pohyb dodávek či nákladních vozů, nebo pokud vám někdo tyto stroje nabízel ke koupi, kontaktujte nás prosím na:
Telefonním čísle: 601 309 900
Bezplatné lince tísňového volání: 158
Za jakékoliv poznatky, které pomohou vrátit kousky české historie zpět do rukou majitele, předem děkujeme.