Památkou roku 2019 je Budějcká historická Solnice

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo ve středu 18. června 2020 výsledky soutěže za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky, budovy nebo souboru staveb – Památka roku.

 

“Vítězství je naše! Českobudějovická Solnice si ho moc zaslouží. Vřelé poděkování patří velkorysému investorovi, celému realizačnímu týmu a především Václavu Študlarovi,“ uvedl s potěšením náměstek primátora a místopředseda Sdružení Tomáš Bouzek.

Rekonstrukce historické budovy z roku 1531 si dávala načas a po různých peripetiích začala na podzim 2017. Nyní je z ní vyhledávaná restaurace. Vyřešit se muselo také technické zázemí, které je ve zrekonstruovaném objektu na rohu ulic Hroznová a Česká. Budovy spojuje unikátní síť potrubní dopravy s pivovodem pod Piaristickým náměstím, což je neobvyklé. Solnice už získala Cenu města, kterou primátor Jiří Svoboda předal panu Václavu Študlarovi vloni a také Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR za citlivou a mimořádně zdařilou realizaci záměru investora, jeho pokoru při obnově objektu, volbu projekčního i realizačního týmu a za snahu o maximální zachování autentičnosti.

Slavnostní otevření SOLNICE proběhlo 29. března.

 
zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x