Parkoviště Dlouhá louka je opět zpoplatněno

Od počátku prosince 2020 je městské parkoviště na Dlouhé louce opět zpoplatněno, a to v plném rozsahu podle platného ceníku. 

„Městu se podařilo vyřešit majetkoprávní vztah k části pozemku, který byl v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. 

foto ilustrační

Jedná se o část plochy v této lokalitě, která je blíže ulici Na Dlouhé louce s vjezdem proti přilehlému sportovnímu areálu,“ popsal náměstek primátora Viktor Lavička.

Celá plocha městského parkoviště je osazena dopravním značením a vybavena potřebným technickým zařízením. Placený režim zde platí od pondělí do pátku v časech 6:00 až 20:00 hodin, přičemž v noci, o víkendech a svátcích je parkování zdarma. „Řidiči mohou parkovné hradit přímo v parkovacích automatech, mobilní aplikací SEJF nebo přes web pomocí virtuálních parkovacích hodin.

Na ploše parkoviště je umožněno také stání rezidentům z oblasti A a oblasti C. Parkoviště Dlouhá louka je v režimu P+G. Je to označení pro parkovací plochy, z nichž je možné dosáhnout převažujícího cíle cest, například centra města, pěšky bez přestupu na veřejnou dopravu,“ uvedl náměstek Lavička. Ceník stání: do 1 hod. 10,- Kč, 1 až 4 hodiny 20,- Kč, 4 až 24 hodin 40,- Kč. Stání je omezeno pouze na dobu max. 24 hodin.

 

zdroj: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x