Po sobotní nehodě u Hluboké bude trať do středy mimo provoz

České Budějovice – Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn. 

V sobotu krátce po půl sedmé přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o vykolejení vlaku, ke kterému došlo několik stovek metrů od železniční stanice Hluboká nad Vltavou – Zámostí. Rychlík jel na trase České Budějovice – Jihlava – Brno. Ve vlaku cestovalo 29 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn.

Přítomnost alkoholu u strojvedoucího vyloučila na místě provedená dechová zkouška. Další šetření bude probíhat ve spolupráci s drážní inspekcí. Na místě zasahovali všechny složky IZS. Hasiči provedli evakuaci osob z vlaku, kterým byla přistavena náhradní doprava.

foto: Drážní inspekce
foto: Drážní inspekce

Vyšetřování naznačuje, že příčinou byla nejspíše technická závada výhybky.
 

Správa železnic počítá s tím, že provoz na koridorové trati mezi Českými Budějovicemi a Veselím nad Lužnicí obnoví až ve středu odpoledne. Odstraňování následků nehody zabere více času, než se původně zdálo.

Vyplývá to z informací, které Správa železnic zveřejnila v provozní aplikaci GRAPP. České dráhy jsou zatím optimističtější, s obnovením provozu počítají hned ve středu po půlnoci.

Důvodem je vykolejení rychlíku, ke kterému došlo včera v půl sedmé večer na poslední výhybce ve stanici Hluboká nad Vltavou-Zámostí. I když vyšetřování není ukončeno, vše nasvědčuje tomu, že důvodem byl lom kolejnice.

„Podle vyjádření kolegů pravděpodobnou příčinou bude technická závada na trati, respektive na výhybce,“ řekl mluvčí inspekce Martin Drápal. Dodal, že prověřený bude i technický stav vlaku.

Jde o jeden z posledních úseků trati z Prahy do Českých Budějovic, který ještě neprošel modernizací, v budoucnu by zde měl být provoz ukončen a trasa povede novou stopou.

V případě vlaků dálkové dopravy je provoz přerušen v úseku Veselí nad Lužnicí – České Budějovice, u osobních vlaků pak v úseku České Budějovice – Ševětín. Vlaky jsou nahrazeny autobusy.

Podle aktualizovaných údajů o nehodě je škoda na soupravě Českých drah 2,5 milionu korun, na infrastruktuře 1,2 milionu korun.

 

zdroj: Policie CR, zdopravy.cz

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x